Vytauto Didžiojo universitetas, remdamas atvirosios prieigos politiką ir siekdamas plėtoti mokslinės veiklos tarptautiškumą, tobulinti studijų kokybę bei užtikrinti palankias sąlygas pedagoginei, mokslinei ir meninei veikloms, vienas iš pirmųjų tarp akademinių institucijų sukūrė prielaidas atviros prieigos institucinės talpyklos kūrimui.
Daugiau
Jungtinėse Amerikos Valstijose įsteigtos ne pelno siekiančios organizacijos Creative Commons naudotojams teikiamos nemokamos licencijos, kurių pagalba galima nesudėtingai informuoti potencialius naudotojus apie internete prieinamos kūrybos teisėto panaudojimo sąlygas.
VDU mokslo valdymo sistemoje VDU CRIS atvirai pateikiamoms publikacijoms yra galimybė priskirti CC licencijas.
Daugiau apie CC licencijas
Atvirosios prieigos talpyklų sąrašus galima rasti atvirosios prieigos talpyklų kataloguose OpenDOAR, ROAR.
Į VDU mokslo valdymo sistemos talpyklą VDU CRIS teikti publikaciją atvirajai prieigai galima pasitikrinus apie leidėjų autorių teisių politiką ir leidėjų nuostatas dėl autorių straipsnių kaupimo institucinėse talpyklose. Ši informacija teikiama svetainėje SHERPA/RoMEO.
Sudarant sutartį su leidėju rekomenduotina kartu pasirašyti atitinkamą priedą prie sutarties, kuris autoriui padėtų išsaugoti teisę savo publikacijas pateikti atvirajai prieigai ar intranete ir VDU CRIS talpykloje.
Mokestis, kartais taikomas skelbiant publikacijas atvirosios prieigos žurnaluose. Mokestį gali sumokėti pats publikacijos autorius, jo institucija, mokslą finansuojančios organizacijos, privatūs rėmėjai ir mecenatai.
Draudimo laikotarpis, kurį dažniausiai nustato mokslinio žurnalo leidėjai arba patys publikacijų autoriai, kurio metu draudžiama publikaciją skelbti atvirojoje prieigoje. Kartais leidėjai leidžia skelbti dar nerecenzuotus, rankraštinius publikacijų variantus (preprint) institucinėse talpyklose ir be embargo laikotarpio.