Greitosios nuorodos

Greitosios nuorodos

Atvirieji švietimo ištekliai

Atvirieji švietimo ištekliai (AŠI) / (angl. Open Educational Resources – OER) – tai laisvai prieinami švietimo ištekliai, kurių pagalba mokymasis tampa paprastesnis ir lengvesnis, bei nesunkiai pritaikomas kiekvieno asmens poreikiui. AŠI praturtina mokymąsi bei skatina besimokančiųjų skaitmeninį raštingumą.

  1. Pakartotinai naudoti – turinį galima pakartotinai naudoti nepakitusiu pavidalu.
  2. Peržiūrėti – turinį galima pritaikyti, koreguoti, modifikuoti ir keisti.
  3. Perdaryti – originalų arba pataisytą turinį galima sujungti su kitu turiniu ir sukurti kažką naujo.
  4. Perskirstyti – turinio kopijomis galima dalytis su kitais originaliu, pakeistu ar perdirbtu pavidalu.
 • AŠI ir Atviroji prieiga: Atvirieji švietimo ištekliai yra atvirosios prieigos medžiagos pogrupis. AŠI visada yra atviros prieigos, tačiau ne visa atvirosios prieigos medžiaga laikoma AŠI. Atviros prieigos medžiaga apima visų rūšių informaciją, kuri yra laisvai prieinama visuomenei.

 • Atvirieji mokymosi ištekliai:

OER Commons

OER Commons yra vieša skaitmeninė Atvirųjų švietimo išteklių biblioteka. Atvirieji švietimo ištekliai tai atviroji nemokama ir aukštos kokybės skaitmeninė universitetinio lygio mokymosi kursų medžiaga. Šios medžiagos pagrindu organizuojami kursai, kurie dažnai apima kursų planavimo ir vertinimo priemones bei teminį turinį.

Šiais ištekliais, kaip neatsiejamu mokymo programos perteikimo metodu mokymo kursuose (t. y. ištekliais grindžiamas mokymasis), galima dalytis internetu. Svarbu tai, kad jie nuo kitų švietimo išteklių skiria tai, kad OER Commons naudoja licencijas, palengvinančias pakartotinį naudojimą ir galimą pritaikymą, neprašant autorių teisių turėtojo leidimo.

Curriki

Mokymo ir mokymosi šaltiniai iš viso pasaulio. Siūlomas dinamiškas, interaktyvus mokymosi turinys, kurio tikslas, technologijų pagalba pagerinti internetinio švietimo kokybę ir padaryti jį kuo plačiau prieinamą bei padėti kiekvienam mokiniui pasiekti geresnių, individualizuotų mokymosi rezultatų bet kur ir bet kada.

OpenStax

Nemokama įvairių mokslo sričių mokymo ir mokymosi medžiaga studentų ir dėstytojų švietimo gerinimui. Leidžia atviros prieigos licencijuotas knygas, kuria ir tobulina moksliniais tyrimais pagrįstą medžiagą.

Open Textbook Library

Minesotos ir Purdue universitetų atvirosios prieigos vadovėliai, kuriems leidėjai ir autoriai taiko licencijavimo sistemą, kad juos būtų galima laisvai naudoti ir pritaikyti: atsisiųsti, redaguoti ir platinti nemokamai.

 • Atvirojo turinio mokomieji kursai

Atvirojo turinio mokomieji kursai  pateikiami specialiose platformose, kurios   bendradarbiauja su universitetais ir savo svetainėse talpina universitetų arba savo srities profesionalų paruoštus kursus. Šiuose kursuose kiekvienas gali gilinti savo žinias, įgūdžius, kompetencijas. Po kursų lankymo ir užduočių įvykdymo dalyviams gali būti išduodami sertifikatai, tačiau kai kurios  platformos už sertifikatus  reikalauja mokesčio.

Alison

„Alison“ yra viena didžiausių pasaulyje nemokamų mokymosi platformų, skirtų švietimui ir įgūdžių lavinimui. Tai pelno siekianti socialinė įmonė, siekianti, kad bet kas, bet kur ir bet kuriuo metu galėtų nemokamai mokytis bet ko ir bet kokio lygio dalykų internetu.

CANVAS

CANVAS skatina atvirumą, inovacijas ir eksperimentavimą švietime, suteikiant pedagogams prieigą prie profesinio tobulėjimo kursų ir programų, kurios padės jiems klestėti ir sėkmingai siekti karjeros.

Coursera

Nemokami geriausių pasaulio universitetų ir įmonių internetiniai kursai įvairiomis temomis. Platforma bendradarbiauja su daugiau kaip 275 lyderiaujančiais universitetais.

Suteikia galimybę pradėti, pakeisti arba tobulėti karjeros srityje, naudojantis daugiau nei 5400 kursų, profesinių sertifikatų ir laipsnių, kuriuos teikia pasaulinio lygio universitetai ir įmonės.

edX

Bendradarbiauja su daugeliu lyderiaujančių univesitetų.

Kursai skirtas tiems, ne tik tiems kurie dar tik pradeda mokytis elektroniniu būdu, ir ieško strategijų, kaip sėkmingai mokytis internetu, bet ir pažengusiems specialistams.

Nemokami internetiniai kursai organizuojami meno ir įvairiausių mokslo sričių temomis.

Excel

Iliustruotas „Excel“ vadovėlis + 300 pavyzdžių. „Microsoft Excel“ yra viena iš dažniausiai naudojamų visų laikų programų. Šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje naudoja „Microsoft Excel“. Naudojantis „Excel“ galima įvesti įvairiausius duomenis ir atlikti finansinius, matematinius ar statistinius skaičiavimus.

Great Learning Academy

Platforma bendradarbiauja su lyderiaujančiais pasaulio universitetas ir siūlo nemokamus internetinius kursus šiomis temomis: duomenų mokslas, dirbtinis intelektas, mašininis mokymas, debesų kompiuterija, kibernetinis saugumas, UI/UX dizainas, informacinės technologijos ir programinė įranga, vadyba, skaitmeninė rinkodara ir t.t.

Harvardo universiteto nemokami internetiniai kursai

Harvardo universiteto nemokami internetiniai kursai temomis: menas ir dizainas, verslas, švietimas ir ugdymas, sveikata ir medicina, matematika, programavimas, kompiuterių,  duomenų, humanitariniai, gamtos ir socialiniai mokslai.

MOOCs

Masiniai atviri internetiniai kursai (angl. Massive Open Online Courses) – tai nemokami internetiniai kursai, į kuriuos gali užsiregistruoti kiekvienas norintis. Kursai yra prieinamas ir lankstus būdas įgyti naujų įgūdžių, siekti karjeros ir suteikti kokybišką švietimo patirtį. Šioje platformoje galima rasti platų pasirinkimą įvairių mokslo sričių kursų.

OpenLearn

Atvirojo universiteto vedami nemokami kursai, kurie sugrupuoti pagal šias temas: sveikata, sportas ir psichologija, švietimas ir ugdymas, istorija ir menas, kalbos, pinigai ir verslas.

Skillshare

Skillshare skirta menų ir kūrybinių mokslų mokymuisi,  tačiau sparčiai vystosi ir šiuo metu apima ir daugiau temų, tokių kaip informacinės technologijos, verslas, rinkodara,  kalbų mokymasis ir panašiai. Naudojimuisi reikalinga mokama prenumerata (mėnesinė arba metinė). Platforma siūlo nemokamą  nedidelės apimties video medžiagą, kuri leidžia susipažinti su tam tikromis temomis.

Stanford Online

Stanfordo universitetso nemokami internetiniai kursai, suteikiantys galimybę mokytis naujų įgūdžių ir studijuoti naujas temas. Kursų temos: medicina ir sveikata, švietimas, inžinerija, menas ir humanitariniai mokslai.

 

Bibliotekos padaliniai

V. Putvinskio g. 23, I a., Kaunas,
tel. +370 37 327861
T. Ševčenkos g. 31, Vilnius,
tel. +370 5 2337682
Jonavos g. 66–106, Kaunas,
tel. +370 37 751046
V. Čepinskio g. 5–429, Kaunas,
tel. +370 37 295913
S. Daukanto g. 25, I a., Kaunas,
tel. +370 37 424960
K. Donelaičio g. 52, 2 a., Kaunas,
tel. +370 37 327863
Studentų g. 11–235, Akademija, Kauno raj., tel. +370 37 752304