Živilės Vaičiukynienės tapybos darbų paroda „Mano laukais…“

Žemės ūkio akademijos bibliotekoje veikia Živilės Vaičiukynienės tapybos darbų paroda „Mano laukais…“.

„Rytas, diena mažais žingsneliais tipenant naujų pradžių link, ateina tarsi visą naktį kruopščiai ruošęs savo pasirodymą, demonstruodamas tyriausią gamtos grožį. Kelių valandų laikas sau – įkvėpti gyvenimo pilnatvės, giliai patiriant kiekvieną akimirką, išjaučiant visas duotybes. Tai tapo mano ritualu.  Kad pajausčiau, jog esu. Su dėkingumu ir laisve, liečiant akimis ryto teptukais perteiktas spalvas, gyvumo kvapą, tylą, kuri tampa muzika. Čia yra mano pradžia – mano laukai – mintimis, gūsiais, nuotaikomis, išliejant jausmus potėpiais. O žodžių kartais pritrūksta… Nutinka, kad dar nepradėjus tapyti, mintyse zvimbia žodis, frazė, vėliau tapsiantis kūrinio pavadinimu. Tačiau būna ir kitaip, siekiant perteikt jausmą, nuotaiką. Baigi, giliai iškvepi, paleisdamas emociją, ir lauki ką atneš kitas rytas“, – parodą apibūdina VDU Žemės ūkio akademijos absolventė.

Tapytoja yra aktyvi meno rinkos dalyvė nuo 2007 m. – dalyvauja kasmetiniuose tapybos pleneruose, grupinėse bei personalinėse parodose, nuo 2015 m. – tarptautiniuose pleneruose. Tapytojos paveikslai yra iškeliavę į Latviją, Lenkiją, Švediją, Daniją, Didžiają Britaniją. Ž. Vaičiukynienė yra nuolatinė tapybos plenerų Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir kt. dalyvė. 2011 m. tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip“ metu konkursinis darbas „Tears of Joy“ pripažintas publikos favoritu. Nuo 2009 m. autorė bent kartą per metus savo tapybos bei juvelyrikos darbus eksponuoja įvairiose parodose.