VDU biblioteka mini Lietuvos universiteto bibliotekos šimtmetį: virtualioje parodoje pristato Atkurtojo VDU knygų kolekcijas
VDU biblioteka parengė ir kviečia aplankyti virtualią parodą „Atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekos knygų kolekcijos (1990-2022): virtuali paroda, skirta Lietuvos universiteto bibliotekos šimtmečiui“.
1990 metų rugsėjo 1 dieną formaliai veiklą pradėjusi Atkurtojo VDU biblioteka leidinių fondą turėjo formuoti nuo pat pamatų. Šiuo laiku ypatingai svarbios buvo Lietuvos ir išeivijos visuomenės kolektyvinės pastangos, atviras bei nuoširdus dovanojimo aktas. Biblioteka sulaukė daug paramos ir dovanų, įgijo gausų būrį bičiulių.
Ši paroda – tai virtualus pasakojimas apie tris dovanų dešimtmečius, kurių dėka augo, tvirtėjo ir stambėjo Atkurtojo VDU leidinių fondas – šiandien bibliotekos lentynose saugoma daugiau nei milijonas tradicinių leidinių.
VDU bibliotekos dovanotojų ir rėmėjų gretos yra labai gausios, jų sąrašas nuolat pildosi naujais vardais, dalis asmenų ir organizacijų yra ilgamečiai ir nuolatiniai Bibliotekos rėmėjai. Visų jų detalus išvardinimas ir pristatymas prasilenkia su virtualios ekspozicijos galimybėmis, todėl šios parodos tikslas – pristatyti tik stambiausias, tūkstančio vienetų ribą peržengiančias, Atkurtojo VDU bibliotekos knygų kolekcijas.
Bendruomenei pristatomų VDU saugomų knygų kolekcijų turinys – įvairus, specifiškas, specializuotas, iš esmės atliepiantis jų savininkų kultūrinio akiračio perspektyvas, profesinio gyvenimo interesus ir lūkesčius. Tačiau virtualios parodos platformoje sutalpinti esminius kolekcijų turinio vertę ir išskirtinumą pabrėžiančius eksponatus yra didelis iššūkis.
Šioje parodoje demonstruojami tik po keliolika ar keliasdešimt retų, kitose Lietuvos akademinėse bibliotekose nesaugomų, leidinių, kurie bent iš dalies leis atkreipti dėmesį į kiekvienos kolekcijos turinio savybes. Eksponuojami kolekcijų knygų viršeliai bei antraštiniai lapai, turintys svarbių nuosavybės žymių, taip pat parodoje viešinami ir kolekcijų atkeliavimo į VDU liudijimai – įvairūs dokumentai, laiškai ir fotonuotraukos.
Chronologinis eiliškumas yra esminis šioje parodoje pristatomų kolekcijų grupavimo principas: nuo anksčiausiai atkeliavusių iki pačių šviežiausių kolekcijų.