Linos Šarlauskienės tapybos darbų paroda „Emocijos spalvomis“
Kviečiame aplankyti Linos Šarlauskienės tapybos darbų parodą „Emocija spalvomis“, kuri eksponuojama Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos bibliotekoje (Studentų g. 11−235 k., Akademija, Kauno r.). Parodos atidarymas 2024 m. balandžio 25 d. 14 val.
Autorė apie save
Aš esu baigusi bibliotekininkystę ir apgynusi Humanitarinių mokslų disertaciją Vilniaus universitete, ilgą laiką dirbanti pedagoginį ir mokslinį darbą aukštosiose mokyklose, užsiimanti profesine veikla akademinėse bibliotekose. Nuo 2014 metų esu Kauno kolegijos Bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centro vadovė, taip pat dirbu dėstytoja Verslo fakulteto Komunikacijos katedroje. Prieš tai dirbau Lietuvos žemės ūkio universiteto (vėliau – Aleksandro Stulginskio universiteto) bibliotekoje įvairiose pareigose nuo skaitytojų aptarnavimo iki bibliotekos direktorės pavaduotojos, taip pat dirbau dėstytoja šio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete. Esu nemenko skaičiaus mokslo publikacijų bei metodinių leidinių autorė ar bendraautorė, buvau įvairių projektų ar darbo grupių eksperte.
Visą profesinę karjerą dalyvauju bibliotekų ir asociacijų veikloje. Šiuo metu esu Lietuvos bibliotekų tarybos prie Kultūros ministerijos pirmininkė, Lietuvos kolegijų bibliotekų asociacijos pirmininkė, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos tarybos narė, atstovauju Kauno kolegijai Lietuvos mokslinės periodikos asociacijos ir eLABa konsorciumo veikloje. Kadangi mokslinė veikla prasidėjo tiriant elektroninę ir mokslinę leidybą, vėliau šie aspektai pritaikyti praktiškai. Buvau mokslo žurnalo „Žemės ūkio mokslai“ redkolegijos atsakingąja sekretore, šiuo metu esu mokslo žurnalo „Mokslo taikomieji tyrimai“ redkolegijos pirmininkė ir profesinio bibliotekininkų žurnalo „Tarp knygų“ redkolegijos narė.
Darbinės veiklos yra susijusios su taisyklėmis ir reikalavimais, tačiau aš visur nejučia ieškau kūrybinių ir inovatyvių sprendimų. Kartais esu klausiama, kaip gali derėti tokios pareigos ir kūryba. Manau, kad kūrybinis mąstymas labai padeda visose veiklose. Be to, manyje puikiai dera įvairios priešingybės: žavėjimasis senosiomis bibliotekomis ir domėjimasis skaitmenine leidyba ar dirbtiniu intelektu, antikvarinių daiktų paieška ir naujausių sistemų diegimas, noras komunikuoti ir poreikis būti tyliai vienumoje, sutvarkyti kažkokius procesus ar padaryti spalvų chaosą ant drobės. Vienijantis aspektas yra nuoširdus įsitraukimas į bet kurią veiklą visa širdimi ir visomis mintimis.
Autorė apie kūrybą ir parodą
Kūryba man visada buvo būtinybė. Būta įvairių kūrybinių užsiėmimų, o pastaruoju metu labiausiai domina floristika ir tapyba. Mėginti tapyti pradėjau daugiau nei prieš dešimtmetį. Spalvas renkuosi pagal nuotaiką, tapau iš nuojautos. Pastebiu, kad mano paveiksluose dažnai spalvos yra „išbėgę“, nėra lygių kraštų ir realių vaizdų. Tikriausiai tai būdas išsilaisvinti nuo griežtos realybės. Man svarbu, kad drobėse būtų jausmų giluma, todėl paveiksluose dažniausiai būna keletas sluoksnių. Sluoksniai, persišvietimai, persiliejimai yra kaip mūsų įvairaus vidinio pasaulio ir suvokimo atspindys. Žmogus nėra etiketė su pareigomis, kaip ir vaizdai tėra tik išplaukusių prisiminimų nuotrupos. Mes turime daug jausmų, o jie gali išsilieti spalvomis. Aš atradau tapybą akriliniais dažais kaip spalvų terapiją. Betapant galima išlieti esamus neramius ar džiugius jausmus ir net juos keisti. Kartais norisi juodos spalvos, bet nejučia pereini prie vis šviesesnių spalvų ir pagauni save, jog ir jausmai jau pasikeitė.
Dėkoju, jog domitės mano kūrybiniais ieškojimais. Linkiu visiems smagaus parodos žiūrėjimo ir kūrybinių polėkių išsipildymo!