VDU CRIS mokslininko profilio sinchronizacija su ORCID

Universiteto mokslininkai turi tarptautinį unikalų mokslininko identifikatorių ORCID, kuris tarnauja kaip asmeninė mokslininko nuoroda, profilis internete, jungiantis mokslininko mokslinę veiklą ir jos rezultatus bei sukuriantis sąsajas su ORCID kaupiančiomis ir naudojančiomis institucijomis: leidėjais, duomenų bazėmis, talpyklomis ir kitomis su mokslu susijusiomis organizacijomis. 2023 m. VDU tapo ORCID organizacijos nariu, o Universiteto mokslo valdymo sistema (VDU CRIS) – ORCID sklaidos kanalu. VDU CRIS sudaryta galimybė susikurti mokslininko profilio sąsajas su ORCID mokslininko profiliu, kad mokslininkams ORCID sistemoje nereikėtų rankiniu būdu pildyti bei atnaujinti tos pačios informacijos apie save, mokslines publikacijas ir kitas mokslines veiklas, jau užpildytas VDU CRIS. Instrukcija, kaip tai atlikti, pateikta bibliotekos tinklalapyje – pagrindinis meniu Mokslas -> Mokymai, pagalbos->VDU CRIS profilio informacijos eksportas į ORCID. Atliekant informacijos eksportą reikalingi prisijungimo prie ORCID duomenys. Bibliotekos darbuotojai mielai pagelbės, jei užsuktumėte į biblioteką arba jie atvyktų į sutartą darbo vietą.
Dviejų atvirojo mokslo infrastruktūrų integracija, galimybė eksportuoti mokslininkų profilius į tarptautinę mokslo infrastruktūrą, kuri lemia didesnį Universiteto mokslininkų tarptautinį matomumą ir lengvesnį VDU mokslininkų mokslinės veiklos rezultatų identifikavimą, surinkimą ir sklaidą, įgyvendinta ir finansuota 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo „Naujos kartos Lietuva“ priemonės lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projektas „VDU tarptautinio konkurencingumo stiprinimas Europos universitetų Transform4Europe aljanso tinkle“ (Nr. 10-005-P-0005).