Greitosios nuorodos

Greitosios nuorodos

Išskirtinė galimybė bibliotekų darbuotojams savarankiškai gilinti piliečių mokslo žinias

Trijų Baltijos šalių akademinių bibliotekų sutelktomis pastangomis vykdomo projekto „Universitetų bibliotekos, stiprinančios akademinės bendruomenės ir visuomenės ryšį per piliečių mokslą Baltijos šalyse (LibOCS)“ (University libraries strengthening the academia-society connection through citizen science in the Baltics) vienas iš svarbių uždavinių – tobulinti Baltijos šalių aukštųjų mokyklų bibliotekų personalo piliečių ir atvirojo mokslo įgūdžius.

Projektas startavo 2022 metų pradžioje ir bus vykdomas iki 2024 metų vidurio. Projekto iniciatorius – Tartu universitetas. Taip pat dalyvauja Talino technologijos universitetas (TalTech), Latvijos universitetas, verslo partneriai iš Vokietijos (Immer Besser GmbH) ir Graikijos (Web2Learn) bei Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai.

Projekte dirbančios Estijos, Latvijos ir Lietuvos akademinių bibliotekų darbuotojos paruošė savarankiško mokymosi kursą bibliotekų darbuotojams (Citizen Science for Librarians: Self Paced Learning Course). Kurso tikslas – suteikti bazines žinias apie įvairias piliečių mokslo sampratas, jų raidą ir Universitetų bibliotekų vaidmenį kuriant tvarius mokslo bei visuomenės ryšius.

Savarankiškai susipažinus su mokymų turiniu ir atlikus specialiai paruoštas įvairias interaktyvias užduotis bibliotekos darbuotojai gebės apibūdinti piliečių mokslo prigimtį ir reikšmę visuomenės gyvenime, kritiškai vertinti įvairius piliečių mokslo modelius ir tipus bei jų galimybes, motyvuotai įvertinti universitetų bibliotekininkų galimybes ir kliūtis įsitraukti į piliečių mokslos veiklas.

Kokių įgūdžių reikalauja tarpininko, pagalbininko ar paties piliečių mokslo projekto kūrėjo vaidmuo? Kokias perspektyvas atveria tinkamas pasirengimas valdyti projektą ir gebėjimas sutelkti komandą? Kaip tinkamai planuoti laiką ir išvengti įvairių rizikų dirbant su piliečių mokslo projektais? Atsakymus į šiuos klausimus bibliotekų darbuotojai neabejotinai suras parengto modulio turinyje.

Įsitraukimas ir komunikacija bei duomenų valdymo įgūdžiai piliečių mokslo projektuose taip pat yra labai svarbūs ir reikšmingi. Savarankiško mokymosi kursas bibliotekų darbuotojams suteikia galimybę įgyti daug vertingos informacijos ir atlikti įvairias praktines užduotis, kurios padės įtvirtinti žinias apie komunikacijos plano kūrimą, motyvacijos skatinimą, savanorių įdarbinimą, teisinį ir etinį duomenų valdymo pamatą, standartų ir protokolų reikšmę piliečių mokslo projektuose.

Piliečių mokslas bibliotekininkams: savarankiško mokymosi kursas – puiki galimybė bibliotekų darbuotojams atrasti naujų savirealizacijos formų, paskatinti kitus ir savo asmeniniu indėliu praturtinti visuomenės sąmoningumą.

Modulis yra laisvai prieinamas visiems besidomintiems, su jo turiniu galima susipažinti čia, prisijungus svečio teisėmis (prisijungimo kodas: citizenscience). Jeigu pageidaujate gauti sertifikatą apie įvykdytus mokymus modulyje, reikia susikurti asmeninę paskyrą (spauskite „kurti naują paskyrą”).

Bibliotekos padaliniai

V. Putvinskio g. 23, I a., Kaunas,
tel. +370 37 327861
T. Ševčenkos g. 31, Vilnius,
tel. +370 5 2337682
Jonavos g. 66–106, Kaunas,
tel. +370 37 751046
V. Čepinskio g. 5–429, Kaunas,
tel. +370 37 295913
S. Daukanto g. 25, I a., Kaunas,
tel. +370 37 424960
K. Donelaičio g. 52, 2 a., Kaunas,
tel. +370 37 327863
Studentų g. 11–235, Akademija, Kauno raj., tel. +370 37 752304