GDI įrankių sugeneruoto teksto citavimas
Generatyvinis dirbtinis intelektas (toliau – GDI) šiuo metu sparčiai keičia įvairias sritis – nuo kūrybos ir švietimo iki verslo ir mokslo. Naudodamiesi pažangiais algoritmais, GDI įrankiai geba kurti įtikinamą turinį, kuris dažnai atrodo parašytas žmogaus. Tai atveria galimybes pagreitinti mokslinių tyrimų procesą, palengvinti informacijos šaltinių paiešką, dokumentų rengimą ar net padėti kūrybinėje veikloje. Visgi, su GDI įrankių naudojimu iškyla nemažai iššūkių, susijusių su autentiškumo, autorystės ir akademinės etikos užtikrinimu.
Biblioteka, siekdama skatinti sąmoningą ir atsakingą GDI įrankių naudojimą bei užtikrinti akademinės etikos, skaidrumo ir atsakomybės principus, yra parengusi rekomendacijas, kaip teisingai cituoti GDI sugeneruotą tekstą akademiniuose darbuose. Rekomendacijomis siekiama užtikrinti, kad GDI sugeneruotas turinys būtų tinkamai identifikuojamas, aiškiai deklaruotas ir atitiktų akademinės etikos bei intelektinės nuosavybės principus.
Rekomendacijose pristatyti pagrindiniai GDI sugeneruoto turinio citavimo principai, GDI naudojimo deklaravimas bei GDI turinio citavimas pagal Universitete naudojamus citavimo stilius: APA, Čikagos, Harvardo, ISO 690:2021, MLA
Daugiau informacijos apie citavimo rekomendacijas galite rasti universiteto bibliotekos svetainėje.
Naujienos paveikslėlis sugeneruotas ChatGPT.
Klausimas: Nupiešk paveikslėlį apie ChatGPT naudojimą rašto darbe ir citavimo būtinumą (2024-10-14).
Atsakymas:
Šaltinis:
OpenAI. (2024). ChatGPT (3.5 versija) [Didysis kalbos modelis]. https://openai.com/chatgpt/.