English version

Kviečiame mokslininkus susipažinti su duomenų citavimo principais:

Bendra duomenų citavimo principų deklaracija

Duomenų citavimas kaip ir faktų ar kitų informacijos šaltinių citavimas yra privaloma kokybiško mokslinio darbo ir visos mokslinių tyrimų ekosistemos dalis, patvirtinanti pakartotiną duomenų naudojimą.
1. Svarba
Duomenys turi būti cituojami taip pat, kaip ir kiti mokslinio tyrimo objektai ar publikacijos.
2. Autorystė ir prieskyra
Duomenų citavimas turėtų  atskleisti duomenų autorius ir prieskyras, duomenų patikimumą, nors vieningas duomenų citavimo stilius gali būti ir neužtikrintas.
3. Įrodymai
Mokslinis teiginys bet kada ir bet kur turi būti paremtas duomenų citavimu.
4. Unikalus identifikavimas
Cituojant duomenis, turėtų būti naudojamas pastovus, unikalus ir plačiai taikomas mokslinėje bendruomenėje duomenų identifikavimo metodas, padedantis  informaciją apdoroti informacinėms sistemoms.
5. Prieiga
Duomenų citavimas turėtų palengvinti prieigą prie pačių duomenų, jų metaduomenų, dokumentacijos ir kitos medžiagos,  reikalingos tiek mokslininkams, tiek informacijos sistemoms pateikiant nuorodas į duomenis.
6. Pastovumas
Unikalūs duomenų identifikatoriai bei jų metaduomenys turi būti pastovūs – turi išlikti net pasibaigus duomenų, kuriuos jie aprašo, gyvavimo ciklui.
7. Specifiškumas ir galimybė įrodyti
Cituojami duomenys turi būti lengvai atrandami, identifikuojami, prieinami bei patikrinami. Citatose ar citatų metaduomenyse turi būti informacija apie kilmę bei pastovumą, siekiant palengvinti jų patikrinimą (ar tikrai tie patys duomenys, ta pati versija ir kiekis yra cituotas).
8. Suderinamumas ir lankstumas
Duomenų citavimo stiliai (būdai) turi būti lankstūs ir kiek įmanoma suderinti, siekiant juos pritaikyti įvairiose mokslinėse bendruomenėse.
 

Naujienų prenumerata