English version

Prof. Leonas Fliorentas Gudaitis

 
 
 
 
Prof. Leonas Fliorentas Gudaitis (g. 1935 m. birželio 20 d. Kaune) – Lietuvos literatūros tyrinėtojas, VDU Lietuvių literatūros katedros profesorius. Lietuvos mokslo premijos laureatas. 1958 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Iš pradžių dirbęs laikraštyje „Kauno tiesa“, vėliau daugiau kaip du dešimtmečius paskyrė žurnalo „Nemunas“ redakcijai.
Nuo 1994 m. profesorius dėsto Vytauto Didžiojo universitete, o 1995–2003 m. ėjo Lietuvių literatūros katedros vedėjo pareigas. 2002 m. jam suteiktas profesoriaus vardas. 1994–2006 m. L. Gudaitis buvo VDU  leidinio „Darbai ir dienos“ mokslinis redaktorius. Profesorius yra išleidęs gausia ir nauja faktologija paremtų straipsnių rinkinių, parengęs  literatūros ir žurnalistikos istorijai svarbių leidinių.
Prof. Leonas Gudaitis yra Lietuvos mokslo premijos laureatas (2005 m.), humanitarinių ir socialinių mokslų sekcijoje premijuotas jo darbų ciklas "20 a. pirmosios pusės lietuvių literatūros ir spaudos palikimo problemos".  1997 m. apdovanotas Gedimino ordino Karininko kryžiumi.
 
 

 

 

Naujienų prenumerata