English version

Paroda „Mangos – „keisti paveikslėliai“ – kviečia susipažinti“ 

Manga (日本の漫画 Nihon-no-manga arba マンガ Manga– japoniškos komiksų knygelės ir grafinės novelės, skirtos ir vaikams, ir suaugusiems. Tai – įdomi ir savita japoniškų komiksų rūšis.

Nuo 1950-ųjų manga tapo neatsiejama japonų spaudos ir kultūros dalimi. Šiuo metu ši komiksų rūšis itin populiari ir visame pasaulyje. Japoniški mangos komiksai išsiskiria savitais bruožais: piešimas visuomet achromatinis (juoda ir balta spalvos), naujos dalies pradžioje dažnai įterpiamos kelios spalvotos iliustracijos.Mangą sudaro dvi skiemeninės rašto sistemos (Hiragana ir Katakana) ir kiniški hieroglifai, vadinami Kandži. Skaitant puslapis verčiamas iš dešinės į kairę.

Mangos žanrų įvairovė labai plati, todėl tinka didelei žmonių auditorijai su pačiais įvairiausiais interesais. Jose aprašomi nuotykiai, kelionės, romanai, sportas, žaidimai, istorija, dramos, komedijos, mokslinės, siaubo, fantastinės istorijos.

Parengta pagal Rytų Azijos žinynas: Azijos enciklopedija internete

Džiaugiamės pristatydami gausią Vaclovo Biržiškos bibliotekos Azijos knygų erdvėje sukauptą japoniškų mangų kolekciją. Knygų paroda „Mangos – „keisti paveikslėliai“ – kviečia susipažinti“ eksponuojama K. Donelaičio g. 52, II a. fojė iki 2017 metų pabaigos.

Naujienų prenumerata