English version

Paroda „Lietuvių egzilio rašytojai – VDU garbės daktarai“ 

Kviečiame susipažinti su paroda „Lietuvių egzilio rašytojai – VDU garbės daktarai“, kuri eksponuojama prie Vaclovo Biržiškos bibliotekos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) iki 2018 m. birželio 7 d.

„Bernardas Brazdžionis, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Tomas Venclova, Jonas Mekas, Kazys Almenas – egzilio rašytojai, atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto Garbės daktarai. Visi jie – itin skirtingos kūrybinės asmenybės, tačiau jų įnašas į lietuvių kultūros ir literatūros lauką bei lietuviškosios tapatybės išlaikymą svetur yra neabejotinai svarbus ir reikšmingas. Reprezentuodami lietuviškąją literatūrą egzilyje ir pasaulyje, šie kūrėjai praplėtė lietuviškosios literatūros ribas, atnaujino lietuvių literatūrinę kalbą.

Bernardo Brazdžionio poezija egzilyje ir Lietuvoje įtvirtino pranašišką laisvės siekį, jo klasika tapusi patriotinė lyrika buvo ir tebėra lietuvių tautinio ir dvasinio atgimimo simbolis.

Vieno žymiausių žemininkų kartos atstovų Alfonso Nykos-Niliūno poezijos sudėtinga metaforika, taip pat pasaulinės klasikos vertimai ir vertybinius, estetinius kriterijus kelianti literatūros kritika priartino pasaulio kultūros realijas.

Jono Meko, poeto ir filmininko, fenomenas subrendo jau išeivijoje. Jo filmai, laimintys prestižinius apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose, sujungia lietuviškąjį ir pasaulio kultūros kontekstus.

Poetas, vertėjas, eseistas, literatūrologas Tomas Venclovasavo kosmopolitiniu pasaulio kultūros vaizdiniu suartina su Josifo Brodskio, Česlovo Milošo ir kitų kūrybos pasauliu.

Fiziko ir rašytojo Kazio Almeno romanai, novelės, kelionių knygos lietuvių istorinei literatūrai suteikia nuotykio, patrauklaus siužeto segmentų.“

 Prof. Dalia Kuizinienė

Naujienų prenumerata