English version

Paroda „Jonas Vileišis: tarnystė vardan Kauno ir Lietuvos“

Kviečiame susipažinti su Kauno miesto muziejaus paroda „Jonas Vileišis: tarnystė vardan Kauno ir Lietuvos“, kuri eksponuojama Vytauto Didžiojo universitete, prie Vaclovo Biržiškos bibliotekos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė).

Jonas Vileišis – iškilus Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataras, ilgametis Kauno miesto burmistras.
2022-aisiais Kaunas taps Europos kultūros sostine, tačiau retas žino, kad Kauno, kaip modernaus europinio miesto, pamatus padėjo būtent burmistras J. Vileišis, šias pareigas ėjęs 1921–1931 m. Jo pastangomis miestas iš esmės pakeitė savo veidą. Tuometinė Kauno savivaldybės taryba buvo mišri tautine prasme ir politinėmis pažiūromis, todėl burmistro diplomatiniai gebėjimai itin padėjo derinant skirtingus interesus. Be nuolatinės politinės veiklos J. Vileišis buvo aktyvus visuomenininkas, vadovavęs net keliolikai visuomeninių draugijų, klubų ir organizacijų. Kilnojamojoje parodoje atskleidžiama J. Vileišio kaip Kauno miesto burmistro veikla, signataro, politiko, visuomenininko darbai bei palikimas Kaunui ir Lietuvai.

                                                                                                            

Kauno miesto muziejaus informacija

Paroda bus eksponuojama iki 2018 m. spalio 31 d.

Naujienų prenumerata