Azijos knygų erdvės atidarymas

2016 m. rugsėjo 30 d. V. Biržiškos bibliotekoje  (K. Donelaičio g. 52) buvo atidaryta Azijos knygų erdvė (AKE). Atidaryme dalyvavo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, Kinijos Liaudies Respublikos ambasados Lietuvoje patarėjas politikos klausimais Taotao Ma, Taipėjaus Misijos atstovas Rong-chuan Wu.

Azijos knygų erdvė – integruota VDU Bibliotekos dalis, kurią sudaro buvusios Č. Sugiharos skaityklos, atidarytos 2008 metais (Vaižganto g. 30), fondai, nuo šio rudens perkelti į centrinę  - V. Biržiškos biblioteką. Naujai atidaroma AKE yra patogesnė, erdvesnė, modernaus dizaino.

Azijos knygų erdvė – viena didžiausių Azijos knygų kolekcijų Baltijos šalyse. Joje galima rasti ir spausdintų, ir elektroninių leidinių įvairiomis temomis: literatūros, filosofijos, istorijos, kultūros, politikos mokslų, meno ir kt. Kolekcija prasidėjo  nuo 100 knygų, kurias dovanojo vizituojantis profesorius Rio Kodžima. Šiuo metu sukaupta daugiau nei 6 tūkst. leidinių, kuriuos padovanojo ne tik mokslininkai – Jørgen Nielsen, Romualdas Neimantas, Agnė Budriūnaitė, profesorė Kumiko Yamada, bet ir įvairios institucijos – Japonijos fondas, Chiang Ching-kuo fondas, Korėjos fondas, Japonijos ambasada Lietuvoje, Kinijos Liaudies Respublikos ambasada Lietuvoje, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas.