Paroda „Mokslinės fantastikos knygos“

Prie Vaclovo Biržiškos bibliotekos (K. Donelaičio g. 52, II a.) eksponuojamos mokslinės fantastikos knygos apima tris dešimtmečius (1960–1990 m.), per kuriuos mokslinės fantastikos žanro forma įgijo aiškius kontūrus. Visuomenės susidomėjimas moksline fantastika, Holivudo dėmesys ir mažesnė spaudos kaina leido mokslinės fantastikos rašytojams pereiti nuo apsakymų prie romanų, o jų knygos dažnai pasipuošdavo išraiškingais viršeliais skaitytojų dėmesiui patraukti. Šie viršeliai – savita meno forma, aktyviai mezganti ryšį su romano vyksmu, bet dažnai jie neatkartoja turinio ar netgi perteikia ne pagrindinę kūrinio mintį, o menininko susikurtą to, apie ką galėtų būti rašoma knygoje, interpretaciją.

Parodoje eksponuojama ir lietuvių kilmės amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojo Algio Budrio (1931–2008) kūrinių. Rašytojas aktyviai populiarino šį žanrą, buvo apdovanotas už nuopelnus jo sklaidai. Greta žanrui specifinių hipotezių ir idėjų Algio Budrio kūryboje gvildenamos tokios temos kaip svetimšalių agresija, okupacija, savosios žmogiškosios ir bendruomeninės tapatybės prarastis ir paieškos, pasipriešinimas (rezistencija) ir prisitaikymas.

Parodoje eksponuojamos bibliotekai padovanotos knygos ir leidiniai iš asmeninės šios parodos iniciatoriaus ir rengėjo Humanitarinių mokslų fakulteto doktoranto Emilio Kasparo bibliotekos.